+48502682348
jfrankowska@innovaops.pl

Facebook Demo

Innovaops

4 weeks 13 hours ago

Dzisiaj zarządzanie projektami też jest kobietą ⚡, ale prawda jest taka, że stanowimy mniejszość w tej dziedzinie. Moim zdaniem to przez stereotypy, o których więcej napisałam tutaj 👉 bit.ly/3kCAQps. Zachęcam do poczytania i oczywiście wyrażania własnej opinii w tym temacie.

Innovaops

2 months 3 weeks ago

Piątek dzień chwalenia 😊 W najnowszym miesięczniku biznesowym "My Company Polska" ukazał się artykuł, który współtworzyłam 🤓. Polecam wszystkim.

Innovaops

2 months 3 weeks ago

Pisałam już kiedyś, że w przypadku literatury wolę czytać klasyków niż sięgać po nowości. Wbrew pozorom to właśnie w klasyce można znaleźć więcej ponadczasowych wskazówek, niż w nowo wydawanych publikacjach.

W nowoczesnej literaturze drażni mnie narzucanie jednego konkretnego podejścia, czy koncepcji. Osobiście nie wierzę w tzw. złote środki. Ciągle poszukuję natomiast bardziej efektywnych metod pracy.

Ostatnio czytałam książkę „Pełnia architektury” napisaną przez Waltera Gropiusa (współtwórcę modernizmu oraz założyciela uczelni artystycznej Bauhaus, której podstawą nauki był człowiek, a nie profesja oraz praktyka zamiast teorii). Jest to zbiór esejów napisanych około połowy XX wieku. Podejście Gropiusa do tworzenia najróżniejszych rozwiązań jest bardzo aktualne i w pełni się z nim utożsamiam.

Nie będę streszczać tej książki, bo trochę miejsca by to zajęło 😉 Docierając jednak do sedna mojego wpisu, chciałam powiedzieć (a raczej napisać), że moim celem nie jest upowszechnianie konkretnej koncepcji, tylko ożywienie tematu, jakim jest zarządzanie projektami. Dlatego, chociażby narzędzia, które regularnie promuję, nie wywodzą się z jednej koncepcji, tylko różnych. Niektóre z nich są prawie tak stare, jak ja 😧, jak na przykład „Plan procesu usługowego” (ang. service blueprint). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym narzędziu, to zapraszam tutaj 👉 bit.ly/3jLiOAb

A jeśli chcesz poznać więcej narzędzi, które pomagają rozwiązywać różne problemy w projektach i reprezentują różne metody, to zapraszam tutaj 👉 innovaops.pl/narzedziownik/

Innovaops

3 months 2 weeks ago

9 września 1982 roku profesor Scott Fahlman dokonał jednego z najpopularniejszych odkryć ery cyfrowej. Wynalazł ikonkę 🙂, która wyraża emocje rozpoznawalne na całym świecie 🌍.

Z biegiem czasu emoticony (bo o nich mowa) zaczęły wyrażać więcej emocji, niż tylko uśmiech, a w 2015 roku Oxford Dictionary wybrał jedną z nich na słowo roku 😆.

Dla mnie emoticony podobnie, jak żółte karteczki to przykłady prostych innowacji, które znacznie ułatwiają komunikację i dodatkowo promują jej wizualną formę.

W narzędziu, które tym razem wzięłam na warsztat, również znajdziecie przekrój emocji. Oczywiście są tam zarówno buźki, jak i żółte karteczki 😉.

Zapraszam do poczytania o narzędziu Mapa podróży klienta 👉 bit.ly/31xr4fS

Przypominam również, że jeszcze tylko do 1️⃣7️⃣ sierpnia obowiązuje 23% zniżka na pakiet narzędzi, które pomagają odkrywać i wdrażać innowacje 👉 innovaops.pl/narzedziownik/

#innowacje #innovations #design #designthinking #pmtoolset #projectmanagement

Innovaops

3 months 3 weeks ago

🤔 Jak sprawić, żeby projekt stał się źródłem ♥️ satysfakcji i rozwoju? Stosuj odpowiednie narzędzia 🛠.

Na rynku istnieje wiele narzędzi, które pomagają rozwiązać większość problemów pojawiających się w projektach. Pochodzą one jednak z różnych metod i koncepcji.

🔥🔥🔥 Już od teraz jednak, bez większego wysiłku możesz stać się posiadaczem zestawu 3️⃣ 0️⃣ przekrojowych narzędzi.

Narzędzia możesz nabyć tutaj 👉 innovaops.pl/narzedziownik/

Do 17 sierpnia obowiązuje promocja ⬇ 2️⃣ 3️⃣ % taniej!
Dowiedz się, jak skutecznie:

☑️ Zaplanować projekt.

☑️ Zdiagnozować, zrozumieć i rozwiązać problemy biznesowe.

☑️ Wygenerować pomysły.

☑️ Określić zakres projektu.

☑️ Zaangażować ludzi w projekt.

☑️ Monitorować projekt.

W pełni edytowalne szablony. Opisy i wskazówki. Przekrojowa wiedza z zakresu Agile, Design Thinking, UX oraz Lean 👉 innovaops.pl/narzedziownik/.

#pmtoolset #projectmanagement #innowacje #agile #designthinking #ux #lean

Innovaops

3 months 3 weeks ago

Design w dzisiejszych czasach utożsamiany jest nie tylko z „opakowaniem”, ale stał się również symbolem jakości oraz katalizatorem zmian. Dlatego design to również narzędzie, którego nie powinno się ignorować.

To właśnie design sprawił, że od końca XX wieku innowacje zaczęły być postrzegane także jako ponowne odkrycie rzeczy już poznanych.

W tym znaczeniu design sprawia, że innowatorem może być każdy. Chcesz być innowacyjny, to zacznij od stosowania właściwych narzędzi. A jedno z takich narzędzi opisałam tutaj 👉 bit.ly/2XbSR4a

Natomiast cały zestaw niezbędnych narzędzi, które w większości mają swoje korzenie w dizajnie znajdziesz oczywiście tutaj 👉 innovaops.pl/narzedziownik/

#design #designthinking #projectmanagement #tools #innowacje

Innovaops

4 months 4 days ago

Termin „Design Thinking” po raz pierwszy został użyty w 1987 roku w książce Petera Rowe'a o tytule "Design Thinkinkg." Rowe opisał w niej sposób, w jaki architekci i urbaniści podchodzą do rozwiązywania problemów.

Jednak odkrycie, że istnieje pewien wzorzec rozwiązywania problemów, spójny z podejściem projektantów pojawił się znacznie wcześniej, bo w 1969 roku w książce Herberta A. Simona „The Science of the Artificial”. Herbert A. Simon był ekonomistą, który poważnie traktował psychologiczne aspekty w ekonomii. Jego zainteresowania skupiały się na zrozumieniu, w jaki sposób ludzie podejmują decyzje.

Design Thinking, poprzez swój uniwersalny charakter, ma szerokie zastosowanie. Podejście to integruje wiedzę z zakresu technologii, psychologii, projektowania, ergonomii, biznesu etc.

Podejście Design Thinking sprawdza się przede wszystkim w przypadku tzw. „wicked problems”, czyli problemów, które nie mają jednego oczywistego rozwiązania, czy sztywnych ram.

Ja wczoraj również musiałam zmierzyć się z takim wicked problemem 🤦. W przeddzień ✈ oficjalnej publikacji swojego pierwszego produktu oczywiście musiało coś zaskoczyć. Zawiodła technologia, ale właśnie stosując sprawdzone wzorce rozwiązywania problemów ️🥊 można wyjść z każdej opresji 😉. Co się odwlecze, to nie uciecze powiadają klasycy, dlatego przesuwam 📅 o tydzień datę publikacji narzędziownika.

A w tzw. międzyczasie zapraszam do lektury wpisu poświęconego narzędziom stosowanym w zarządzaniu projektami 👉 bit.ly/3j06cFP

Innovaops

4 months 1 week ago

Chcesz, żeby rozwiązania, które tworzysz w ramach projektów, przynosiły realne efekty? ➡️ poznaj narzędzia, które stosują kierownicy projektów innowacyjnych.

☑️ Wizualizacja 30 nowoczesnych i skutecznych narzędzi, pomocnych w zarządzaniu projektami.
☑️ W pełni edytowalne szablony.
☑️ Opisy narzędzi.
☑️ Praktyczne przykłady i wskazówki.
☑️ Przekrojowa wiedza z zakresu Design Thinking, User Experience, Agile oraz Lean.

Naucz się zwinnie i nowocześnie zarządzać projektami 👉 innovaops.pl/narzedziownik/

#projectmanagement #narzedzia #pmtoolset #designthinking #agile #ux #lean #innovations

Innovaops

4 months 1 week ago

Dzieje się moi drodzy, oj dzieje 🔥 🔥 🔥.

Ten specyficzno-pandemiczny czas postanowiłam poświęcić na sfinalizowanie mojego własnego projektu 🤓. Bo tak to już jest, że projekty dla klientów są zawsze priorytetem, a własne pomysły muszą czekać na tzw. lepszy czas.

W końcu się to jednak stało i właściwie już mogę się pochwalić, że wydaję swój pierwszy produkt online ️🎉. Tak właśnie profesjonalnie określa się produkty, które sprzedaje się w necie.

Ja odkąd prowadzę swoją firmę, stałam się marką online, gdyż duża część mojego biznesu pochodzi właśnie z tego kanału. Dlatego postanowiłam wyjść poza standardowe usługi i stworzyć również produkt.

Produktem, który własnoręcznie stworzyłam i na który poświęciłam ostatnich kilka miesięcy jest tzw. narzędziownik. Przeanalizowałam wszystkie narzędzia, z których korzystam w codziennej pracy i postanowiłam zwizualizować i opisać te, które są najbardziej praktyczne.

Powstał w ten sposób 👉 zestaw 30 narzędzi, które w swojej pracy wykorzystują zazwyczaj kierownicy projektów innowacyjnych.

Każdy jednak, kto na co dzień musi rozwiązywać najróżniejsze problemy, może z tych narzędzi skorzystać. Są to naprawdę proste w formie i użyciu narzędzia, które pomagają trafniej diagnozować i szybciej rozwiązywać problemy. Wykorzystać je można do usprawniania lub projektowania procesów, usług oraz produktów.

Wszystkich Was zapraszam serdecznie na stronę, którą stworzyłam, dedykowaną produktowi 👉 bit.ly/3gWAYh1

#zarzadzanieprojektami #projectmanagement #narzedzia #pmtoolset #designthinking #agile #ux #lean

Innovaops

5 months 10 hours ago

Ostatnio zainspirował mnie ten cytat z obrazka. Postanowiłam go wykorzystać, dlatego stworzyłam grafikę, którą chciałabym zachęcić Was do komunikacji 😊. Jeżeli jednak preferujecie komunikację klikaną, to nie krępujcie się. Grafika dotyczy zarządzania projektami, a w środku można znaleźć kilka ikon typu handwriting.

Infografikę można ściągnąć tutaj 👉 bit.ly/3eBx50o

#projectmanagement #innovations #designthinking #infographic

This is a Facebook demo page created by plugin automatically. Please do not delete to make the plugin work properly.