+48502682348
jfrankowska@innovaops.pl

Narzędziownik

Narzędzia kierownika projektów innowacyjnych

Przyśpiesz pracę w projektach stosując Narzędziownik, czyli gotowy zestaw narzędzi do kompleksowego zarządzania pracą w projekcie. 

Zarządzanie projektami z narzędziami.Kup produkt

Czy stosujesz narzędzia do zarządzania projektami?

Projekty są różne, jedne powodują motyle w brzuchu inne dolegliwości żołądkowe. Pomimo tego każdy projekt to inwestycja, którą trzeba zarządzać tak, aby przynosiła korzyści.

Niestety warunki, w jakich prowadzi się projekty, nie należą do przyjaznych. Praca w środowisku projektowym oznacza zmaganie się z wieloma ograniczeniami w postaci braku czasu, budżetu, dobrze zdefiniowanego celu, pomysłów, ludzi w projekcie, komunikacji itp.

Tylko stosując odpowiednie techniki, można poradzić sobie z trudnościami i osiągnąć sukces. 

Po czym poznać, że projekt osiągną sukces?

Jeśli Twoje projekty są zawsze dostarczane na czas i wytwarzają realną wartość tzn. taką, którą doceniają użytkownicy (a nie tylko szef), to gratuluję! A jeśli nie, to czas zmienić technikę…

Poznaj narzędzia, które stosują kierownicy projektów innowacyjnych!

Jeśli chcesz, żeby projekty, które prowadzisz, odnosiły sukces, stosuj…narzędzia! Pamiętaj, to zła praktyka zabija projekty.

Narzędzia do zarządzania projektami, to nic innego, jak praktyczne stosowanie technik zarządzania projektami oraz projektowania.

Powszechnie znane metody, takie jak Agile, Design Thinking, Service Design, User Experience oraz Lean dostarczają całe mnóstwo technik, których celem jest skuteczne rozwiązywanie problemów użytkowników.    

Każda z tych metod skoncentrowana jest na innym aspekcie, dlatego warto stosować je komplementarnie.

ZNAJDZIESZ TUTAJ 30 narzędzi, które pomogą Ci zostać prawdziwym innowatorem

Mapa podróży klienta

I wiesz co…to wszystko w jednym miejscu!

Specjalnie z myślą o Tobie zebrałam najlepsze narzędzia do zarządzania projektami w jednym miejscu. Nie musisz posiadać certyfikatów, żeby korzystać z tych narzędzi, wystarczy otwarty umysł.

Proste w użyciu narzędzia sprawią, że nauczysz się zwinnie myśleć i pracować. Zaczniesz trafniej diagnozować oraz szybciej i lepiej rozwiązywać problemy. Takie podejście sprzyja tworzeniu innowacji.

Narzędzia, które stosuje się do tworzenia innowacji, pochodzą ze wspomnianych wyżej koncepcji, czyli: Agile, Design Thinking, User Experience, Service Design oraz Lean. Narzędzia, które powstały w ramach tych metod są intuicyjne. Zrozumiesz te koncepcje od tzw. kuchni jeśli zaczniesz od praktyki, a nie teorii. 

Ale jest jeden warunek…

Jeśli naprawdę chcesz korzystać z tych narzędzi, to musisz zapomnieć o rozpoczynaniu projektu od pomysłu. Bo każdy projekt powinien zaczynać się od zrozumienia potrzeby, a nie od pomysłu. 

Jeśli chcesz stać się innowatorem, to musisz rozwiązywać rzeczywiste problemy, zamiast wdrażać z góry zdefiniowane pomysły.

Osoby prowadzące projekty bardzo często wpadają w klasyczną pułapkę polegającą na tym, że zaczynają projekt od konkretnego pomysłu.

Teoretycznie zostawiają pewną przestrzeń na zmiany, ale w rzeczywistości stają się niewolnikami tego pomysłu. W efekcie nie dopuszczają do siebie innych punktów widzenia. Właśnie w ten sposób ogranicza się kreatywność, zarówno swoją, jak i innych.

Zupełnie inaczej odbywa się ten proces w przypadku projektów innowacyjnych. 

TEN NARZĘDZIOWNIK JEST DLA CIEBIE, JEŚLI CHCESZ:

Nauczyć się zwinnie zarządzać projektami.
Dostarczać projekty na czas.
Zdobyć nowe umiejętności (dzięki którym będziesz rozwiązywać problemy w sposób twórczy).
Zainspirować ludzi do działania.
Rozwinąć kompetencje w zakresie empatii (po to, żeby lepiej rozumieć klientów).
Stać się bardziej kreatywny.
Tworzyć rzeczywiste zmiany.
Rozwinąć kompetencje w zakresie pracy wizualnej (po to, żeby ułatwić sobie i innym pełniejsze zrozumienie skomplikowanych zagadnień).
Zaangażować ludzi w projekt.

O KIM MYŚLAŁAM, PRZYGOTOWUJĄC TE NARZĘDZIA ?

W tym narzędziowniku zebrałam swoje wieloletnie doświadczenie z pracy w projektach. Przygotowując go, myślałam o ludziach podobnych do mnie, którzy działają pod presją czasu i efektywności oraz którzy szukają inspiracji na usprawnienie i doskonalenie procesów, usług lub produktów. Pomyślałam, że zbiorę dla Was narzędzia, które pochodzą z różnych metod w jednym miejscu.

Jeśli zdecydujesz się zakupić ten narzędziownik, powinieneś trzymać go stale pod ręką i zaglądać do niego, gdy potrzebujesz rozwiązać jakikolwiek problem. Zebrane narzędzia mają charakter warsztatowy i powinny być dla Ciebie inspiracją, jak można podejść do danego problemu. 

Kup produkt

Co znajdziesz w środku?

Wizualizację 30 narzędzi zaprojektowanych w formie odręcznych rysunków, w pełni edytowalnym formacie PowerPoint.
Opis każdego narzędzia wraz ze wskazówkami, jak go stosować.
Praktyczne przykłady.
Przekrojową wiedzę z zakresu Agile, Design Thinking, User Experience, Service Design oraz Lean.
Ponad 60 stron inspiracji oraz kilkadziesiąt edytowalnych grafik.

Opinie ekspertów

Zobacz, co myślą o narzędziowniku osoby, które już go posiadają:

Zestaw narzędzi jest naprawdę pomocny, a ich wizualna forma inspiruje i zachęca do działania. Dużo można się z tego materiału nauczyć, gdyż w jednym miejscu zebrana jest przekrojowa wiedza. Każde narzędzie jest przejrzyście opisane i do tego zawiera praktyczne przykłady i wskazówki. Fajnie się ten materiał czyta. Polecam każdemu, kto w codziennej pracy musi rozwiązywać najróżniejsze problemy

Michał

Dyrektor Departamentu Finansowania Przedsiębiorców w ING Lease (Polska)

Narzędzia przygotowane przez Asię są bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów, z którymi zmagają się klienci. Zaglądam do tego materiału za każdym razem, gdy potrzebuję inspiracji. Polecam każdemu, kto na co dzień pracuje z klientem oraz jest odpowiedzialny za sprawny proces sprzedażowy.  

Dorota

Kierownik oddziału w Stefczyk Finanse

Asia wykonała kawał naprawdę dobrej roboty. Narzędzia pochodzą z różnych metod, a sprawiają wrażenie, jakby stanowiły spójną całość. Można je wykorzystać do większych i mniejszych projektów, niezależnie od branży. Wszystko jest przejrzyście opisane i zwizualizowane. Bardzo dużo wiedzy w jednym miejscu do tego przyjemne dla oka obrazki, które inspirują i pobudzają kreatywność. Polecam każdemu, kto szuka inspiracji i chce, żeby jego projekty odnosiły efekty i zachwycały

Kinga

Właścicielka marki MUUK Story.

KIM JESTEM

Przez 17 lat pracowałam w korporacji, w której zrealizowałam kilkadziesiąt projektów. Od ponad roku realizuję projekty pod własną marką. Prowadzę również bloga, piszę artykuły dla innych mediów oraz występuję, jako prelegent na konferencjach. Wszystko, czym się zajmuję zawodowo, ma związek z zarządzaniem projektami. 

Narzędziownik jest w pewnym sensie podsumowaniem mojego doświadczenia. Zebrałam w nim narzędzia, które osobiście wykorzystuję w codziennej pracy.

ILE TO KOSZTUJE

MASZ PYTANIA LUB COŚ JEST NIEJASNE?

Napisz do mnie