+48502682348
jfrankowska@innovaops.pl

O mnie

Witaj na mojej stronie

Nazywam się Joanna Frankowska i jestem właścicielką firmy InnovaOps.

Karierę zawodową rozpoczęłam w 2001 roku. Był to rok, w którym Adam Małysz zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata oraz w którym urodziła się Iga Świątek. To ja właśnie wtedy zostałam zatrudniona w międzynarodowej korporacji finansowej na stanowisku asystentki prezesa zarządu. W czasie kiedy zdobywałam pierwsze doświadczenie zawodowe miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń m.in. Polska przystąpiła do Unii Europejskiej a kilka lat później wydarzył się ogólnoświatowy kryzys na rynku finansowym. I właśnie w czasie kryzysu ja postawiłam na rozwój. Byłam świadoma, że to nie był najlepszy czas na zmiany, ale jednak to zrobiłam. Przeniosłam się do działu zarządzania projektami i procesami.

Moje pierwsze projekty oczywiście dotyczyły restrukturyzacji i optymalizacji kosztów. Kilka lat później do Polski dotarła czwarta fala rewolucji przemysłowej a wraz z nią projekty z zakresu digitalizacji oraz dostosowywania procesów do postępującej transformacji cyfrowej.


Przy okazji jednego z dużych projektów zostałam doceniona i awansowałam na stanowisko menadżerskie. Moja przygoda z projektami jednak się nie skończyła, gdyż miałam okazję sprawdzić się w kolejnych obszarach zarządzania. W sumie w trakcie osiemnastu lat przepracowanych w korporacji zrealizowałam kilkadziesiąt projektów.


W 2019 roku postanowiłam jednak zmienić coś więcej niż tylko dział lub stanowisko, dlatego założyłam własną firmę. Od tego czasu, pracuję w różnorodnym środowisku pod względem branż, rodzaju projektów oraz wykonywanych zadań. Do tej pory zrealizowałam projekty m.in. w branży IT, teletechnicznej, produkcyjnej, paliwowej, administracji publicznej oraz ochrony zdrowia.

Uczestniczę w różnych projektach w tym współfinansowanych z funduszy publicznych (m.in dotowanych na kwotę powyżej 20 mln PLN). W ramach wykonywanych zadań m.in. kieruję, monitoruję, weryfikuję lub rozliczam projekty, a także usprawniam procesy, przygotowuję instrukcje regulujące prace, opracowuję strategie rozwoju, a także szkolę.

Stworzyłam również autorski produkt Narzędziownik projektowy, zebrałam w nim najważniejsze narzędzia, które stosuję w pracy projektowej. W swojej pracy integruję techniki, które kierują uwagę na rzeczywiste potrzeby ludzi, takie jak Agile, Design Thinking, User Experience, Service Design oraz Lean.