+48502682348
jfrankowska@innovaops.pl

O mnie

Witaj na mojej stronie!

Nazywam się Joanna Frankowska, jestem właścicielką firmy InnovaOps oraz project managerem.

Nazwa InnovaOps powstała w wyniku połączenia angielskich słów innovations oraz operations i oznacza doskonałość operacyjną, czyli nowoczesną firmę.
To połączenie odzwierciedla zależność pomiędzy nowoczesnością (ciągłym doskonaleniem i zmianą) a operacjami, czyli podstawową działalnością firmy.


Świat biznesu otworzył się dla mnie w 2001 roku, kiedy jako dwudziestoletnia dziewczyna, rozpoczynałam swoją karierę na stanowisku asystentki prezesa zarządu banku. Na tym stanowisku spędziłam kilka lat, które pozwoliły mi zobaczyć, jak wygląda zarządzanie w lepszych i gorszych czasach pod względem gospodarczym. To doświadczenie pomogło mi przyjąć szeroką perspektywę patrzenia na środowisko pracy. 


W 2008 roku poczułam się gotowa do zmiany i zrobiłam pierwszy krok w kierunku zarządzania projektami. Przeniosłam się do działu zarządzania projektami i procesami. W tamtym czasie jedyne co mogłam wnieść do nowego działu, to wiedza o zarządzaniu od tzw. kuchni i autorytet swojego szefa.


Ciężka praca i serce, które wkładałam w rozwój, jednak się opłacił! Przełom nastąpił w momencie, kiedy zaczęłam być postrzegana, nie jako „pani asystentka” tylko „pani od usprawniania procesów”.


Każdy kolejny rok kończyłam bogatsza o praktyczne i teoretyczne doświadczenia. W sumie zrealizowałam kilkadziesiąt projektów z zakresu digitalizacji, optymalizacji kosztów, usprawniania procesów, opracowania systemów premiowych, outsourcingu zadań itp. Ponadto przez 3 lata zarządzałam działem operacyjnym odpowiedzialnym za wsparcie sprzedaży.


Prawdziwy rozwój wymaga jednak przekraczania swojej strefy komfortu, dlatego postawiłam na niezależność i założyłam firmę InnovaOps. Uznałam, że korporacja dała mi bardzo dużo doświadczenia, którym mogłabym się podzielić i szerzyć w wielu organizacjach, nie tylko w jednej.


W 2019 zrobiłam podobny ruch do tego z 2008. Znowu postawiłam na zmianę. Od czasu, kiedy pracuję pod własną marką, przeprowadziłam kilka projektów w różnych branżach m.in. w branży paliwowej, administracji publicznej, ochrony zdrowia oraz teletechnicznej.


Do zarządzania projektami integruję techniki pochodzące z różnych metod m.in. z Agile, Design Thinking, User Experience, Service Design oraz Lean. Bardzo lubię pogłębiać wiedzę z zakresu projektowania. Jest to uniwersalny proces doskonalenia produktów i usług oraz zwiększania ich funkcjonalności. Za tą dyscypliną stoją rzeczywiste potrzeby ludzi.

Frankowska Joanna